نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: درخواست راهنمایی برای اضطراب شدید ؛پنیک و مشکل خواب

2237
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49559
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

درخواست راهنمایی برای اضطراب شدید ؛پنیک و مشکل خواب

میخوام توی این موضوع هم کسانیکه تخصص دارند نظر بدن و هم کسانیکه تخصص ندارند ولی خودشون تجربه کردند راهنمایی کنند.

من آقا هستم 32 سالم هست.هیچگونه سابقه اعتیاد یا مصرف مواد یا مش*رو*ب هم ندارم.ساکن کرمانشاه

من حدود 7سال هست که باهم هم مشکل اضطراب و حمله های پنیک دارم.هم مشکل آپنه ی خواب. داروهای مختلفی هم مصرف کردم. به طور دوره ای مثل سرترالین-تریمیپرامین-بوپروپیون-پرفنازین ...

مشکل اضطراب اینطوریه که وقتی از یک حدی بگذره تبدیل به حمله میشه که اصطلاحا بهش پنیک یا حمله عصبی میگن تا قبل حمله ممکن اضطراب ذهنی باشه اما بعد حمله اضطراب فیزیکی میشه .یعنی اینطور نیست که فکر کنی فقط ذهن و فکرتو کنترل کنی در لحظه اضطراب رفع میشه و میره بلکه تا مدتی مثلا حداقل دو هفته تا یکماه دنباله اضطراب و علایمش باهات هست. بیشتر یک حالت کلافگی و هول داشتن و تنگی نفس موقع اضطراب به آدم دست میده که حتی بعد رد کردن حمله هم اون کلافگی و اضطرابه به صورت فیزیکی هست اما به نسبت زمان حمله کمتره.
    با این حساب برای کنترل اضطراب ناشی از حمله 1-یکی به زمان احتیاج هست 2- به آرامش مغز و خواب منظم...
    حالا مشکل اینجاست من آپنه خواب هم دارم که به نظر میاد منشاء عصبی و مغز داره .( البته اگه توی تشخیص آپنه اشتباه نکرده باشم و چیز دیگری نباشه) این موضوع یک حالتیه که وقتی میخوای بخوابی مثلا فرق نمیکنه چه ساعتی باشه 11 شب 2شب 4شب هروقت دراز بکشی و چشمات ببندی و بخوای بخوابی ؛بعد بستن چشمت و آماده شدن برای خواب عمیق ؛در بدو ورود به حالت خواب یعنی وقتی هنوز بین خواب بیداری هستی دچار یک شوک میشی؛توی مغزت یک حالت برق گرفتگی اینجاد میشه که از خواب پرتت میکنه بیرون .یعنی حساب کنید شما میخواید بخواید لحظه ای که میخواید به خواب برید یکنفر بهتون برق وصل بکنه و نزاره بخوابید گاهی اوقات ممکن همزمان همراه با تنگی نفس هم باشه و میتونه تنگی نفس نباشه و فقط اون حالت باشه اما بطور کلی شبیه یک شوک الکتریکی توی بدن و مغز عمل میکنه که نمیزاره بخوابی
    بنابراین این مشکل باعث بی خوابی میشه و شما مجبوری برای خوابیدن آلپرازولام بخوری که بتونی بخوابی وگرنه نمیتونی..ضمنا نخوابیدن میتونه عامل تشدید اضطراب بشه یعنی فرض کنید اگه هرشب بخوابید و اضطراب شما طول روز عدد سه از ده باشه. اگه یک شب نخوابید این عدد میشه 9 از 10 . و اگه دو شب نخوابید این عدد به نظرم به 15 از 10 هم میرسه یعنی شدت زیادی پیدا میکنه که شاید دیگه نتونید نفس بکشید.
    خب با این اوصاف اینطوریه که تا میام اضطراب رو درست کنم ..این مشکل خوابه مانع میشه. میای خوابو درست کنی اضطراب نمیزاره میای اضطرابو درست کنی خواب نمیزاره.
    دو تا روانپزشک هم رفتم هیچ تشخیصی دقیقی ندادن و فقط داروی آنتی دپرشن میدن. بعضی از روانپزشک ها اسمشون پزشکه به جز افسردگی هیچ تجویز دیگری برای کسی ندارن نمیتونن تشخیص بدن مشکل مغزته یا مشکل از چیه..وقتی تشخیص درست نباشه مشخصه دارو اشتباه و درمان هم اشتباه پیش میره .
    البته من آلپرازولام رو باید به عنوان داروی کمکی هی مصرف کنم اما به عنوان داروی که درمان کننده باشه تاحالا چیز دقیق و تاثیرگذاری ندادن...

حالا سوالم اینه چقدر اطلاعات در این مورد دارید؟ اگر متخصص هستید پیشنهادتون چیه ؟
    آیا متخصص خاصی برای تشخیص میشناسید که کار درست باشه و اطلاعات خوبی داشته باشه مثلا بخواید معرفی کنید؟

از بین کسانی که تجربه مشابه من داشتند بیاید راهنمایی ؛حرفی ؛سخنی توصیه ای چیزی دارید ممنون میشم شما هم بهم بگید. .. کاش میشد اینجا یک گروه حمایتی داشتیم افرادی که شبیه هم هستند جمع بشن ( شبیه چیزی که سربازهای بازگشته از جنگ دارند یا حتی شبیه معتادهای ترک کرده که گروه های حمایتی دارن جمع میشن دور هم حالا چه اینترنتی چه فیزیکی و باهم صحبت میکنند و همدلی میکنن)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49559
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : درخواست راهنمایی برای اضطراب شدید ؛پنیک و مشکل خواب

تا چشم کار میکنه کسی نیست ....
    حداقل کسانی که مشکل مشابه دارید بیاید نظر بدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)